Konferencja „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”

Konferencja „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”

Celem kampanii „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat” jest rozwój wolontariatu na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Kampania „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat” obejmuje konferencję, produkcję spotów video, merytoryczne wsparcie koordynatorów i wolontariuszy, pomoc w zakładaniu i prowadzeniu Szkolnych Klubów Wolontariusza oraz wzmacnianie wolontariatu.

Do udziału zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucje i placówki współpracujące z wolontariuszami, szkoły oraz podmioty i osoby, którym bliska jest idea wolontariatu.

Do 25 maja można zgłosić się do udziału w wojewódzkiej konferencji  „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”, która odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 2018 r. w Hotelu Jachtowa w Szczecinie.

Celem spotkania jest zdobycie wiedzy o promocji wolontariatu, poznanie nowych możliwości, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, a przede wszystkim partycypacyjne tworzenie strategii promocji wolontariatu w regionie.

Moc wolontariatu jest widoczna w działaniach ochotników, zarówno młodzieży, aktywnych zawodowo dorosłych i seniorów, angażujących się w różne obszary życia społecznego. Jak wykorzystać ten potencjał? Jak rozwijać wolontariat w swojej organizacji i w swojej miejscowości? Jak zachęcać do zaangażowania? Jak sprawić by wolontariat stał się bardziej widoczny? W poszukiwaniu odpowiedzi, uczestników spotkania wspierać będą eksperci, zajmujący się wolontariatem zawodowo. Zapraszamy do udziału i wspólnego wypracowania drogowskazów na rozwój wolontariatu w naszym regionie.

Z każdej organizacji mogą zgłosić się 2 osoby. Wystarczy wypełnić jeden formularz do 25 maja. Organizator zapewnia uczestnikom wyżywienie podczas dwudniowej konferencji oraz nocleg w dniu 7 czerwca 2018.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie: www.pomorzepomoze.pl